Newborn

focení novorozenců

Focení novorozeňátek probíhá vždy ve fotostudiu. Newborn focení probíhá v dopoledních hodinách to ve všedních dnech. Na výběr je ze dvou možností. 1. varianta je Newborn lifestyle focení, kdy miminko nearanžujeme do pozic, ale fotím ho s rodiči v náručí. 2. varianta je Newborn focení, kdy fotím pouze miminko v nejrůznější pozicích s rekvizitami. Fotím miminka do 14 dní věku nebo dle dohody.

Více informací a cenu obou focení si prohlédněte ZDE.

Rodina & děti

focení vašich rodin

Rodinné focení probíhá buď  v podvečerních hodinách v exteriéru, nebo dopoledne ve fotostudiu. Ráda zachytím celou vaši rodinu i s těmi nejmenšími. Pokud máte děti ve věku 1-3 roky - doporučuji venkovní focení. Na obě focení se nezapomeňte sladit a přijít s pozitivní náladou a bez obav z focení. 

Více informací a cenu obou focení si prohlédněte ZDE.

Batolata

focení nejmenších

Focení batolátek probíhá buď v exteriéru, nebo ve fotostudiu. Na toto focení je nejlepší věk 9. měsíců - dítě už samo sedí bez opory, ale ještě nechodí. Pak bývá focení obtížnější. Při focení ve fotostudiu můžeme využít mnoho rekvizit a oživit tím fotografie vašeho batolátka.

Více informací o focení a cenu najdete ZDE.

Těhotné & páry

focení vás dvou

Těhotenské/párové focení probíhá buď v exteriéru, nebo ve fotostudiu.  Ideální období pro fotografování je cca 30.-36. týden těhotenství. Těhotenské šaty jsou k dispozici k zapůjčení ve fotostudiu - pokud si budete chtít šaty půjčit na exteriérové focení, dopředu mi dejte vědět. Na focení se nezapomeňte sladit a přijít s dobrou náladou.

Více informací o focení a cenu najdete ZDE.

Máte otázky?

Kde převážně fotíš?

Rodiny a budoucí maminky fotím nejčastěji venku a to v okolí aktuálního bydliště - Lovčice u Kyjova. Mezi mé oblíbené lokace patří les, ovocné sady, vinice, louka a rybník. Po předchozí domluvě (pokud budoub požadavky pro mě reálné), můžeme fotit na místě vámi vybraném. V případě jízdy za vámi si účtuji cestovné dle aktuálního ceníku. Miminka fotím pouze ve svým ateliéru v Bučovicích, kde lze realizovat i všechny ostatní druhy focení

Jak je to s termíny a časem focení?

V exteriéru fotím téměř VŽDY nejdříve 2 hodiny před západem slunce. Termíny focení naleznete v rezervačním systému. Pokud máte malé děti a večerní termíny vám nevyhovují, doporučuji zvolit spíše focení v ateliéru, kde jsou i dopolední termíny. V exteriéru ráno nefotím skrze častou rosu a přes den kvůli světlu.

Co všechno fotíš?

Nyní fotím pouze rodinné, těhotenské a newborn focení, na které se chci teď soustředit nejvíc. Nefotím svatby, oslavy, větší skupiny lidí, (prozatím) boudoir a nefotím na kolejích:-)

Hned po narození a to do 14 dní. Další vhodná doba nastává v momentě, kdy dítě již sedí. Tyto batolata krásně reagují, už se smějí a výsledek bývá skvělý a focení je příjemné. Naopak velmi nevhodná doba k focení je věk 1-3 roky, v tomto období je někdy velice těžké děti vůbec zachytit, prosím takové focení zvažte.

Kdy je vhodné fotit děti?

Co si s sebou na focení máme přinést? Co si máme obléct?

Veškeré informace k focení vám včas zašlu na email, abyste věděli, co vás čeká a jak se na focení připravit.

Chci fotky ve sněhu/rozkvetlém sadu/barevném listí

U těchto focení je vždy ze dne na den... Když mi napíšete dopředu, budu s vámi počítat a jakmile přijde čas, tak se navzájem ozveme. Na jaře a na podzim dělám minifocení, termíny vypisuji cca týden dopředu a nelze se na ně rezervovat předem.

Máme dítě ve věku 1-3 roky, uděláš nám pěkné fotky?

Záleží vždy na spolupráci a náladě dětí... Udělám proto maximum, ale focení v tomto věku klientům spíše rozmlouvám, často se focení neobejde bez stresu a někdy se nám děti (většinou po zásahu tatínků) úplně seknou a při nespolupráci dětí nezmůžeme nic... Proto prosím focení v takovém věku zvažte.

Víkendy patří mé rodině. O víkendu fotím spíše výjimečně, často to bývá u minifocení, kdy fotím více rodin najednou.

Proč nás nevyfotíš o víkendu?

Bude nějaké minifocení?

Ano, těšit se můžete na podzimní mini focení ve zbarveném listí a Vánoční minifocení v ateliéru. Minifocení vždy zveřejním cca týden dopředu a nelze se na něj rezervovat předem. U focení v exteriéru se můžou termíny přesouvat skrze počasí, prosím počítejte s tím předem.

Kdy konečně začneš fotit ten boudoir?

V roce 2022 to ještě nebude:-) Ale makám na tom, aktuálně se chystám na workshop.

Zkusila jsem si to, byl to skvělý zážitek, baví mě to, ale... Opravdu ne. Všechny víkendy a hlavně ty letní chci trávit se svojí rodinou.

Opravdu mi nevyfotíš svatbu?

Jak dlouho budu čekat na fotky?

Na dodání finálních fotografií si vyhrazuji až 50 dní. Vždy se ale snažím práci odevzdat dříve.

Můžeš mi poslat zbytek neupravených fotek?

Neupravené fotky neposkytuji. Nikdy. Nikomu. Děkuji za pochopení.

Jak dlouho trvá NEWBORN focení?

Vždy je to cca 3 hodiny, záleží na spolupráci miminka. Čas se může lišit nahoru i dolů.

Dojedeš mi vyfotit miminko domů?

Miminka fotím pouze u mě ve studiu (www.fotostudiokrejci.cz)

Vyfotíš mi novou "profilovku" Třeba mě u mě doma?

Můžeme se spolu domluvit na portrétním focení v ceně rodinného (viz ceník), které fotím buď venku, nebo u mě v ateliéru, nikdy ne u vás doma, nebo někde u bílé zdi.

Stačí mi pár fotek, jo? Tak na 10 minut focení?

Počty fotek v balíčku mám uvedené v ceníku. Cena za focení se odvíjí od celkových nákladů a to včetně času, který strávím nad fotkami v postprodukci. Tento čas se neliší od délky focení, tzn. nemůžu Vám udělat "pár fotek" za nějakou lepší cenu. Pokud vám stačí pár fotek", můžete si z náhledů vybrat méně kusů, cena a délka focení se nemění, ceny focení viz ceník.

Jak to máš s úpravou/retuší fotografií?

Pro pleť je vždy zvolena jemná retuš (pokud si klient nepřeje jinak).
Automaticky retušuji nerovnosti pleti, na požádání odstraním například opar, nebo škrábance u dětí (pokud to jde). Speciální požadavky na náročnější retuš (výrazné odstranění vrásek, bělení zubů, odstranění tetování u dětí, čouhajících ramínek, zeštíhlení atd.) jsou možné za příplatek 150,- za fotografii – ale jen za předpokladu, že daná úprava je realizovatelná.

V exteriéru fotím skupiny v maximálním počtu 8 lidí. V ateliéru fotím maximálně 5 osob najednou.

Jsme větší skupina, je to problém?

Jak moc dopředu si tě máme objednat a jak?

Ideálně měsíc až dva a to tady na webu v rezervačním systému. Pokud jde o new born focení, napište mi nejlépe v těhotenství a s ohlášením termínu porodu. Po porodu mi pošlete sms a poté budeme hledat vhodný termín.

V jaké podobě dostanu hotové snímky?

Zakázku odevzdávám nově v tištěné podobě 13x19 cm a také v elektronické podobě v plném rozlišení.

Chcete zažít něco jedinečného?

Vendula Krejčí

@vendulakrejcifotografka

MOBIL: +420 774 303 733  |   ING. VENDULA KREJČÍ, LOVČICE 375, 696 39  |  INFO@VENDULAKREJCI.CZ  |  OBCHODNÍ PODMÍNKY & GDPR